Uplynulý víkend sa v Maďarsku uskutočnilo ôsme pokračovanie medzinárodnej súťaže NKS nazvanej Dunajský pohár. Centrum súťaže bolo sústredené do malebného rezortu Rétimajor v blízkosti dedinky Sáregres. Súťaže sa zúčastnilo 26 psov z piatich krajín. Najviac zástupcov mal náš klub. V piatok sa uskutočnila prehliadka exteriéru zúčastnených jedincov a nasledujúce dva dni samotná súťaž.

Najkrajšia suka na 8. Dunajskom pohári bola vyhodnotená Cora-Blava zo Šúrovskej doliny, vedená Stanislavom Šafářom z družstva KCHNKS 2. Na treťom mieste sa umiestnila Eliza Mervov dvor, vedená Ivanou Pukancovou z družstva KCHNKS 1.

Po ukončení skúšok sme konštatovali výbornú kvalitu a najmä konkurencieschopnosť našich psov. Ukázali sme vysokú úroveň výcviku, ale aj kultúru predvádzania na tejto súťaži. Vďaka tomu, že sa posudzovalo podľa nemeckého skúšobného poriadku, naši museli od začiatku dobiehať pomerne vysokú bodovú stratu. Toto manko sa však nepodarilo úplne celé zmazať a tak naši – KCHNKS 2 obsadili v družstvách druhé miesto. Zvíťazil tím Nemecka.Tím KCHNKS 1 obsadil piate miesto. V jednotlivcoch zvíťazil Winfried vom Theelshof vedený Annou Kamper z Nemecka. Winfried získal CACIT a CACT. Na druhom mieste sa umiestnila suka Maura z Potôňskej lúky vedená Ondrejom Jurčákom zo Slovenska. Maura získala R.CACIT, R.CACT a najlepšiu prácu v poli.
Gratulujeme!

Ja už len vyslovujem obrovské poďakovanie a vyjadrujem veľkú úctu našim zástupcom za príkladnú reprezentáciu nášho klubu, nášho chovu NKS a hlavne našej vlasti na 8. Dunajskom pohári v Maďarsku.
Sú to dvojice: Maura z Potôňskej lúky a Ondrej Jurčák, Cvik z Banásovho dvora a Ladislav Banás, Cora-Blava zo Šúrovskej doliny a Stanislav Šafář, Bára-Blava zo Šúrovskej doliny a Jozef Benovic, Dora Ronava a Martin Fik, Azor z Pečeňadských rovín a Adam Bartovič, Eliza Mervov dvor a Ivana Pukancová a Donny z Bilice s Jarolímom Debrovským. Za tlmočenie a spríjemnenie atmosféry Ondrejovi Zechmeistrovi s Eve Galážovej.
No a naši rozhodcovia si tiež zasluhujú poďakovanie. Tí zas reprezentovali našu rozhodcovskú školu. Boli to páni František Mešťánek a Jozef Kovács.

Ďakujeme!