Maďarská poľovnícka komora pri príležitosti Svetovej výstavy poľovníctva v Budapešti usporiadala v dňoch 9-10.10.2021 v Soponyi  Medzinárodné všestranné skúšky stavačov so zadávaním titulov CACIT a CACT.
Zo Slovenska sa skúšok zúčastnili :
Z Adamovských jazier Aemy, vodič Ladislav Gál
Cala Kořenice, vodič Ladislav Banás
Rozhodca: Ing. Jozef Jursa CSc. /posudzoval  poľnú prácu/
Skúšky sa konali v dedine Soponya, ktorá leží cca 60 km od Budapešti smerom k Balatonu. Centrum skúšok bolo v krásnom prostredí poľovníckeho zariadenia spoločnosti VADEX. Pred ubytovňami je areál na ktorom prebiehajú výrady pri poľovačkách na diviaky a je skrášlený aj sochou srnca, ktorý bol ulovený v 29. júla 1965 a jeho trofej bola v tom období svetovým rekordom.
Na skúškach sa zúčastnilo celkom 18 psov z toho bolo 13 domácich a zo zahraničia sa zúčastnili skúšok 2 zástupcovia z Čiech, dvaja zo Slovenska a jedna účastníčka z Rakúska. Naši účastníci reprezentovali našu kynológiu  úspešne. Ladislav Gál z Aemy z Adamovských jazier skončil v 1. cene na druhom mieste z minimálnou stratou na víťaza /1,5 bodu/  a Ladislav Banás s Calou Kořenice sa držali prakticky celé skúšky v 1. cene až na posledných disciplínach vypadli z cien na vlečke so zajacom. Veľkým handicapom pre našich ale i českých psov bolo prinášanie líšky cez prekážku, kde je ohrádka ohradená stenou zo štyroch strán a pes ju musí preskočiť. Naši i českí psi netrénovaný na tento spôsob disciplíny mali všetci na tejto disciplíne problémy.
Celkom 6 psov skončilo v prvej cene, 6 psov v druhej cene, 3 v tretej cene a traja psi mimo cien.
Prvý traja psi:
1, Dunaegyházi Vadász Gubanc, NDrS, v. Krizstián Stein /HU/      1.c., 369,5 b. CACIT, CACT
2, Z Adamovských jazier Aemy, NKS, v. Ladislav Gál /SK/        1.c. 368 b., R CACIT, CACT
3, Csipkéskúti Czókmók,  MKS, v. Ladányi Zoltán /HU/        1.c. 363 b., CACT

Ďakujem našim účastníkom za úspešnú reprezentáciu nášho klubu a celej slovenskej kynológie.

Jozef Jursa